LAUREACI
Weronika Ślesak
Laureatka IV-ej edycji 2021/2022

Studentka biologii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jest zaangażowana w przeciwdziałanie kryzysowi transferu wiedzy między środowiskiem naukowym, a społeczeństwem. Współzałożycielka firmy mającej na celu rozwiązać wyzwanie wzrostu antybiotykooporności bakterii chorobotwórczych. Działa w ruchu klimatycznym – zarówno w Polsce, jak i w UK.

Antonina Ulatowska
Laureatka III-ej edycji 2020/2021

Historyczka sztuki, kuratorka, DJ-ka. Z wykształcenia klasyczna pianistka i magistra historii sztuki, absolwentka Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współzałożycielka kolektywu FLAUTA, organizującego imprezy benefitowe na wsparcie osób z doświadczeniem uchodźczym oraz Radia Kapitał – pierwszego społecznościowego radia w Polsce.

Fryderyk Wiatrowski
Laureat III-ej edycji 2020/2021

Student University of Oxford i prezydent Oxford University Computing Society. Z ramienia CompSocu wykonywał aktywności społeczne takie jak organizacja hackathonów mających na celu wsparcie studentów w mniej uprzywilejowanych krajach, czy programy uczące wstępu do programowania. Pracował w firmach takich jak Facebook i Optiver. Pasjonat matematyki.

Szymon Zakrzewski
Laureat II-ej edycji 2019/2020
Laureatem II edycji Stypendium Stanisława Wyspiańskiego został Szymon Zakrzewski, student wzornictwa Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
Szymon zajmuje się designem krytycznym. W swoich pracach podejmuje kwestie edukacji, dobra wspólnego, popularyzacji nauki i wykluczenia.
Agnieszka Pałka
Laureatka I-szej edycji 2019

Lauretka Stypednium im. Stanisława Wyspiańskiego – Agnieszka Pałka Agnieszka Pałka 18 letnia uczennica w 3 klasie Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Przedsiębiorca, współzałożyciel, co-founder oraz CEO startupu GetDressed, jest założycielem fundacji Science Entrepreneurship Experience Daily, którą zarządza gromadząc wokół niej zespół współdziałających ze sobą wielu osób.