MENTORING

 

 

 

Czym jest mentoring w naszym stowarzyszeniu?

W naszym Stowarzyszeniu mentoring to życzliwe wsparcie w momentach, gdy musisz podjąć ważne decyzje. Razem eksplorujemy różne drogi, czasem jesteśmy tylko drogowskazem, który pokazuje kierunek. To relacja oparta na wsparciu, dzieleniu się doświadczeniem członków kapituły. Uułatwianiu podopiecznym dostępu do ludzi, którzy mogą pomóc w otwarciu drzwi.

Co jest istotne w tej relacji?

Bez względu na to, czy to cykl spotkań czy jednorazowa interwencja, budujemy bezpieczną przestrzeń a nasze relacje oparte są na solidnym fundamencie wzajemnego zaufania. Kładziemy nacisk na autentyczność i szacunek w relacji między mentorem a mentee. 

 

 

Jak to wygląda w praktyce? 

Wspieramy indywidualnie. Dbamy o to, aby nasze wsparcie było elastyczne i dopasowane do konkretnych potrzeb każdego uczestnika. Częściej opowiemy o ślepych uliczkach, niż podamy rozwiązanie. Unikamy sztywnych formalności, a nasze interakcje są płynne i dostosowane do sytuacji. Może to być regularna seria spotkań lub jednorazowa interwencja – wszystko zależy od Twoich potrzeb. Ty masz kontrolę nad formą naszej współpracy, to Twoja inicjatywa.

Jakie mogą być efekty mentoringu?

Do każdego podchodzimy indywidualnie. Czasem pomagamy NGO naszych finalistów budować partnerstwa z rynkiem. W innych przypadkach tworzymy ścierzki edukacyjne. Od wielu lat nasi stypendyści deklarują, że mentorin to najważnijesza część ich doświadczenia z SSW.

 

Co do tej pory osiągneliśmy?

W przeciągu 5 edycji stypendium pomogliśmy naszym stypendystom w osiąganiu naróżniejszych celów. Nasi podopieczni:

    • Dostawali się do wymarzonych inkubatorów startupowych, takich jak YCombinator.
    • Wspóldziałali z Teatrem Słowackiego w Krakowie towrząc tu swoje wydarzenia, koncerty i działania edukacyjne.
    • Z sukcesem aplikowali na najlepsze uczelnie na świecie, oraz na liczne programy wymian międzynarodowych.
    • Przetestowali (wspólnie z mentorami) kilkadziesiąt lokali w całej polsce, spotykają się na wspólne rozmowy przy posiłku.